safbilgiHürrem Sultan Neden Ölmüştür, Hürrem Sultanın Hastalığı Nedir

Star Tv ekranlarının fenomen dizisi olup Osmanlı tarihinin tozlu raflarına göz atılmış durumda. Muhteşem Yüzyıl dizisi için son dönem olmaktadır. Kısa süre sonra final yaparak ekranlara veda edecektir. Dizinin önemli karakterlerinden ve en çok hayatı merak edilen kişilerden olan Hürrem Sultan yeni bölümlerinde çaresi olmayan bir hastalığa yakalanmaktadır. Bundan kurtuluşu olmayıp ölüme doğru ilerlemektedir. Dizinin sevilen isimlerden olup finale doğru ölüp ardından birkaç bölümle birlikte final yapacaktır.

İzleyicilerinin merak ettiği Hürrem Sultan hangi hastalığa yakalanıp neden öldüğü olmuştur. Osmanlı İmparatorluğu Hükümdarı olan Sultan Süleyman’ın eşi Haseki Hürrem Sultan olmaktadır.

Hastalığı ile ilgili tarih kitaplarında zehirlenerek ve kadın hastalığına yakalanarak öldüğü belirtilmiştir. 15 Nisan 1558 yılında gözlerini yumdu.

Hürrem Sultan’ın ölümünden sonra oğlu Beyazıd savunmasız kalarak isyana kalkışır babası tarafından elçiler gönderilerek öldürülür. Tahta oğlu Şehzade Selim geçer.
Paylas

 • Kategori: Tv Medya
  


  
  • Site Güvenliği

  • Kategoriler

  • site ekle Yandex.Metrica