safbilgiEskiden Oynanan Oyunlar, Büyüklerimizin Oynadığı Oyunlar

Aile büyüklerimiz oynadığı oyunlar günümüzde bize göre eski oyunlar olarak bilinir. Eskiden oynadıkları oyunlar aslında o kadarda eski olmamaktadır. Halen oynadığı oyunları oynadığımız gibi çocuklar gibide eğleniriz. Oynanan oyunların isimleri ve nasıl oynandıkları hakkında bilgiyi sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Körebe
Birkaç kişi ile birlikte oynanan oyunlardan birisi olmaktadır. Birisinin gözü tülbent veya bez parçası ile kapatılır. Etrafında döndürülür yerleri şaşırması sağlansın diye ardından diğerleri ses çıkartıp kaçarken ebe olanda yakalamaya çalışır.

Misket
Eğlenceli çocuk oyunlarından birisi olmaktadır halen oynanır. Yuvarlak cam bilyeler olur bunların bir diğer adı ise miskettir. Farklı şekillerde oynanır mesela yarımca adlı oyun herkes belli sayısı da misket dizer ve sağı solu vurduğu zaman yerde olan diğer misketlerin hepsini alır.

Gazoz kapağı oyunu
Oynayacağız oyun gazoz kapakları ile birlikte oynanır en az iki kişi olmalısınız. Oynadığınız oyunda kapakların kenarlarını düzleştirmeniz gerekir üst üste koyulur. Başka bir gazoz kapağı ile vurulur tersine döndüğü zaman onları alabilirsiniz.

körebe

körebe
Paylas

 • Kategori: Öğrenci Bilgileri
  


  
  • Site Güvenliği

  • Kategoriler

  • site ekle Yandex.Metrica